Dlaczego warto uczyć się tańczyć?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – aby nauczyć się tańczyć. Ale oczywiście nie jest to jedyny powód, zalet nauki tańca można wymienić dużo więcej.
Zwykle uczących się tańczyć można podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to osoby, które uczestniczą w kursach tańca, aby posiąść podstawową znajomość tańca by radzić sobie na imprezach typu dyskoteki, wesela, studniówki. Zwykle nie oczekują oni, że osiągną wysoki poziom taneczny i znajomość kroków podstawowych w zupełności im wystarcza. Tańczą w tzw. wydaniu socjalnym, dla siebie, z potrzeby chwili.

Bywa, że po rozpoczęciu przygody z tańcem zabawa ta zaczyna nas wciągać i z upływem czasu pragniemy osiągać coraz wyższy poziom taneczny. Wtedy dobrą opcją jest trenowanie w klubie tańca, udział w szkoleniach i warsztatach. W końcowym efekcie bierzemy udział w turniejach tańca i rywalizujemy z innymi parami.

Duże znaczenie ma zdrowotny aspekt tańczenia. Czujemy się lepiej, poprawia się nasza koordynacja, wytrzymałość, walczymy z nadwagą. Co ważne, taniec sprawia, że nasze samopoczucie jest bardzo dobre. Udział w zajęciach tanecznych to również świetna okazja, aby poznawać nowych ludzi, zawierać znajomości. Bardzo często kończy się to przygotowaniami do… Pierwszego Tańca :)