Pierwszy Taniec Kraków

Nieubłaganie zbliża się termin Waszego wesela, rodzi się coraz więcej pytań… Kiedy zacząć się uczyć tańczyć, jaki taniec wybrać na Pierwszy Taniec, jak wybrać najlepszą szkołę tańca.

Kiedy rozpocząć naukę tańca?
Oczywiście jest to bardzo indywidualna sprawa, ale generalna zasada jest taka, że im wcześniej tym lepiej. Bezpiecznie jest zacząć przygotowywać swoją choreografię minimum kilka tygodni przed planowanym terminem wesela. Nauczone kroki zostaną Wam w pamięci nawet gdy opanujecie układ pierwszego tańca dużo wcześniej, później przed samym już występem wystarczy go sobie przypomnieć.

Jak uczyć się tańczyć?
Najbardziej popularne sposoby to indywidualne lekcje tańca i kursy tańca dla narzeczonych. Inne podejście to rozpocząć od kursów tańca towarzyskiego czy tańca użytkowego Discofox, aby wstępnie się roztańczyć, a dopiero później uczyć się docelowego tańca na wesele.

Jaki taniec na Pierwszy Taniec?
Obecnie najczęściej pary wybierają takie tańce jak walc angielski, walc wiedeński, blues, Discofox, tango. Czasem sięgają też po tańce latynoamerykańskiej jak rumba czy cha-cha. Ci, którzy chcą publiczność zaskoczyć przygotowują specjalne miksy kilku utworów, ale oczywiście potrzeba na to więcej czasu.