Sala taneczna w Krakowie

Jaka sala taneczna jest warta polecenia, jakie wymogi powinna spełniać, aby jak najlepiej nadawać się do tańca? Bardzo często poszukując miejsca do ćwiczeń początkujący tancerze skupiają się na wybieraniu sali z lustrami. Czy na pewno słusznie?

Oczywiście lustra pozwalają nam lepiej pracować nad swoim ciałem, na bieżąco korygować postawę, ustawienie, dbać o odpowiedni styling. Ale to co sprawdza się w przypadku zawodowców czy zaawansowanych tancerzy niekoniecznie jest odpowiednie albo po prostu konieczne dla całkiem początkujących tancerzy. Po co takim osobom lustra jeśli nie znają podstawowych kroków i często zamiast patrzyć na siebie mają głowy opuszczone i obserwują swoje stopy?

Sala taneczna powinna przede wszystkim posiadać odpowiednie podłoże takie jak parkiet czy panele, aby zapewnić amortyzację i właściwy poślizg co sprawi, że nie tylko będzie nam się lepiej tańczyć, ale  jeszcze unikniemy ewentualnych kontuzji.

Kolejna sprawa to odpowiednio duża przestrzeń do tańca. Jeśli zamierzamy ćwiczyć salsę czy Discofox miejsca potrzebujemy zdecydowanie mniej niż w przypadku tańców standardowych takich jak walc wiedeński, tango czy walc angielski.

Warto też zadbać o odpowiednią wentylację sali, świeże powietrze pozwoli nam zachować energię i doda sił do intensywnych ćwiczeń.