Warsztaty baletowe

Warsztaty baletowe to zajęcia z gimnastyki i techniki tańca klasycznego na poziomie średniozaawansowanym, adresowane do młodzieży i dorosłych. Taniec klasyczny jest podstawą umożliwiającą pracę w innych technikach tanecznych, wyrabia doskonałą dyscyplinę i koordynację ruchową, uczy harmonii i ładu w tańcu, kształtuje prawidłową postawę, wrażliwość i estetykę.

godz. 1600-1700 – gimnastyka baletowa prowadzona do muzyki klasycznej i paraklasycznej, bez użycia mat, ze względu na ciągłe przemieszczanie się

godz. 1700-1900 – technika tańca klasycznego, praca nad poprawą koordynacji, wzmocnieniem mięśni, a także zwiększeniem świadomości własnego ciała.

Aisza Hadyna
Absolwentka Społecznej Szkoły Baletowej w Krakowie w klasie prof. Marty Mirockiej oraz kursu choreograficznego prof. Janiny Strzembosz. W czasie trzyletniego pobytu w USA (1980-1983) uczestniczyła w zajęciach amerykańskich pedagogów tańca klasycznego (m.in. Melissa Hayden, Dawid Howard, Floris Alexander) oraz tańca modern (Merce Cunningham, Martha Graham) w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju lekcje tańca klasycznego u prof. Inessy Małaniczewej. Przez dwa lata pedagog w Społecznej Szkole Baletowej w Krakowie, 5 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Huta”.
Założycielka, pedagog i choreograf Zespołu Baletowego „Kanon”, działającego w latach 1988-2007 w Nowohuckim Centrum Kultury. Liczne nagrody i wyróżnienia. Prowadziła zajęcia w Nowym Jorku, Norymberdze oraz w Berkshire (Anglia). Czerpiąc wiedzę od tak różnorodnych pedagogów wypracowała swój własny, oryginalny styl, a dzięki systematycznej pracy wychowawczej i dydaktycznej zdobyła niezwykły autorytet i uznanie w środowisku baletowym, zaszczepiła miłość do tańca klasycznego kilku pokoleniom dzieci i młodzieży.

Od uczestników wymaga punktualności, stroju do ćwiczeń i skupienia. Warsztaty odbędą się w NCK Kraków.